Lightway s.r.o. - tubusové světlovody, křišťálový světlovod
Volejte teď: +420 235 300 694
Vyplňte a klikněte na Odeslat:
*

*

Reference uživatelů

světlovody lightway   ›   Komerční a průmyslová řešení   ›   Reference uživatelů

Reference využití světlovodů Lightway v komerčních prostorách

Zde jsou konkrétní reference od uživatelů Lightway v komerčních prostorách.

MŠ a ZŠ v Nové Pace


SIPRAL u Prahy

Na okraji Prahy - v průmyslové zóně kousek od Úval (směr Hradec Králové) se nachází výrobní hala společnosti Sipral. Právě tam před rokem proběhla instalace světlovodů Lightway a to přímo v nové výrobní hale. Zástupci společnosti Lightway navrhli koncept osvětlení celé budoucí výrobní haly. Návrh světlovodů Lightway plně odpovídal potřebám a nárokům na nové výrobní prostředí. Současně se v Sipralu všem velmi líbil přístup společnosti Lightway z hlediska přípravy realizace, v rámci něhož se tvořily světelné grafy, diagramy rovnoměrného rozložení světla i propočet potřebného počtu světlovodů. Pak se řešila už jen cena, resp cenové srovnání světlovody vs světlíky. Výsledkem byla víceméně po všech stránkách výhodnější nabídka ve prospěch Lightway světlovodů. Po dokončení byli všichni v Sipralu prý velmi mile překvapeni, že světlovody dodávají velice dobrý zdroj světla při běžném denním osvětlení.


Nemocnice v Českých Budějovicích

Nemocnice České Budějovice, a. s., je největším zdravotnickým zařízením v Jihočeském kraji a zároveň jedním z největších zdravotnických zařízení v ČR.

Světlovody Lightway zde mají nainstalovány hned na dvou pracovištích. Jednak v předsálí porodního sálu a také v zázemí porodního sálu. V tom prvním případě jde vlastně o “recepci”, ležící hned u hlavního vchodu. Podle slov vrchní sestry, doktorů i sestřiček zde vždy tak trochu zápasili se světlem. Není tu totiž žádné okno a umělé světelné zdroje (zářivky) jsou - jak se všichni přítomní shodli - velice namáhavé na oči. Tím spíše, jste-li zde na běžné 12-hodinové směně. Oproti tomu trojice Lightway světlovodů - typ Crystal 600 - sem přivádí přirozené, příjemné a hlavně neškodné světlo, které lze navíc regulovat dle potřeby - díky Siemens stmívačům.

Zaměstnanci nemocnice se shodují v tom, že světlovody Lightway produkují jasné, dostatečně silné ale přesto neobtěžující světlo. Světlo, od něhož nebolí oči a mnohem příjemněji se pod ním pracuje - což se nedá říci o umělém zářivkovém osvětlení. Zejména práce u počítače, s papírovou dokumentací a další administrativní činnost je velice náročná na oči. Pod zářivkami již po šesti hodinách (což je teprve ½ směny) pociťuje téměř každý výraznější únavu a námahu zraku. Světlovody jsou mnohem ohleduplnější a příjemnější. Vlastně si jich v podstatě ani nevšimnete. A tak to má být! Příjemnější pracovní prostředí, lepší světelná atmosféra a tím i celkově lepší nálada. A ta je přeci strašně důležitá - a to nejen v nemocnicích.


MŠ Stodůlky, Praha

Navštívili jsme MŠ (mateřskou školu) ve Stodůlkách, kde nedávno dokončili kompletní rekonstrukci včetně instalace světlovodů Lightway. Jedná se o velký projekt, celá budova je hodně členitá i architektonicky zajímavě řešená.

Jde bez nadsázky o školku 21. století. Byly prý sice ze začátku trochu obavy ze sloupů, v nichž jsou vedeny světlovody, ale nakonec se to ukázalo jako velice praktické. Sloupy využívají jako nástěnky, výstavky a i pro děti jsou sloupy vlastně příjemným zpestřením. Světlovody Lightway​​ působí pozitivně jak na celý učitelský sbor tak na děti, rodiče i návštěvy. Také Ing. arch. Ivan Retter nešetří na adresu Lightway chválou: “Dodavatelů světlovodů je na trhu víc, ovšem Lightway mají před ostatními náskok - co jsem mohl porovnat, když jsme vybírali z více firem. Lightway určitě doporučuji a rád se na ně v budoucnu opět obrátím, protože vím, že mi dodají kvalitní produkt i práci.”

 


Nitto Denko

V průmyslové zóně na okraji Brna se nachází výrobní hala společnosti Nitto Denko. Minulý rok tam proběhla instalace světlovodů Lightway a to hned v několika částech budovy. Vypravili jsme se tam podívat.KB OC Jablonec nad Nisou

Hala Dolní Břežany

Botanicus

Realizací světlovodů Lightway je v Botanicusu hned pět, nejvíc se jich nachází v moderní výrobní hale určené k výrobě kosmetiky, a v prostorách sloužících k balení kosmetiky a mýdel. „Se světlovody už jsme měli nějaké zkušenosti, a v tomto případě nás nezajímalo jen světlo, ale paradoxně i teplo. Neřešili jsme, jak to tak bývá obvyklé, jak teplo co nejvíc udržet uvnitř, ale šli jsme obrácenou cestou – světlovody jsme si pořídili do podkroví také proto, že jsme tu horko mít nechtěli. Potřebovali jsme v létě prostor pod střechou uchladit. V jednom případě jsme tedy nahrazovali světlovodem i střešní světlík, přes který to jinak v létě uchladit opravdu nešlo. V zimě je v pohodě, přidá se na topení, ale v létě byl s teplotou vždycky problém. A tak jsme si sem pořídili tehdy horkou novinku – nový patentovaný izolační prvek Blue Performance. Výsledkem je tedy rozdělení světlovodu izolačním prvkem což ho udělá méně prostupným pro zvenku přicházející teplo. A je to znát, v létě to opravdu funguje,“ shrnuje vedoucí výroby, který pracuje v Botanicusu už téměř dvacet let. Není to tu ale žádná výjimka. Lidé, kterých je momentálně zhruba sto, tu pracují rádi, a tak se zaměstnanci, včetně už letitých sezonních brigádníků, příliš nemění.

Synot Auto BMW

Před necelými třemi lety započaly rozsáhlé rekonstrukce v nové budově Synot Auto BMW. Právě světlovody LIGHTWAY sehrály v celém procesu klíčovou roli, neboť problémem - ještě před rekonstrukcí - bylo právě osvětlení. Budova je jednak situována severně a dále, významná část výstavní plochy spočívala ve světelně zcela nevhodných částech stavby. Původně toto řešila kombinace světlíků a umělého osvětlení, nicméně to přinášelo spoustu problémů. Střešní okna už dávno netěsnila, navíc v zimních měsících často zapadávala sněhem. Proto bylo nutné, udělat změnu.

Automobilka BMWstriktní kritéria na své showroomy všude ve světě. Přísné normy definují jak musí autosalony vypadat - od výstavních ploch až po samotné osvětlení. A právě Lightway světlovody se ukázaly jako ideální řešení. Zejména schodiště a chodba uprostřed budovy autosalonu vždy trpěly problémy s nedostatečným osvětlením. Po instalaci světlovodů Lightway se doslova celé rozzářily. Pokud vstoupíte do autosalonu BMW ve Zlíně a projdete vstupní halou až k recepci, zvedněte hlavu. O dvě patra výše vás doslova praští do očí čtyři velké a jasné “zářiče”, na první pohled nerozpoznatelné od silných halogenů s velice příjemnou a přirozenou barvou světla. Paradoxem je, že nejde o žádné reflektory ale světlovody, které “pouze vedou” přirozené denní světlo, dopadající na střechu budovy. Speciální technologie vedení světla, kříšťálová kopule venku a vysoce kvalitní difuzér vně budovy, výrazně zesílí účinek světla. Výsledný dojem je velice příjemný a jak uvádí sám ředitel Ing. Ivan Úlehla: “Zákazníci i obchodní partneři se mě často ptají, co to tam máme za silná světla. Nechtějí věřit tomu, když jim odpovím, že se vlastně o žádná světla nejedná, že je to světlovod.”

 


SIKO koupelny Čimelice

Projekt světlovodů v SIKO koupelny Čimelice byl realizován v květnu 2018. Kancelářské prostory v prvním patře jsou situovány po obvodu celé budovy, uprostřed patra je umístěno atrium, odpočinková zóna, chodby a zázemí včetně kuchyňky, jídelny a toalet. Z jedné strany jsou tak kanceláře dobře prosvícené díky prostorným oknům. Z protější strany - kde jsou vstupy do kanceláří - je však světla mnohem méně - a to i přesto, že je zde použito velké množství prosklených stěn. Světlovody LIGHTWAY toto elegantně řeší. Dodávají jak dostatek denního světla a současně jsou velice přirozeně a nerušivě začleněné do celého interiéru budovy. Světlovodů je zde celkem 21 a prosvětlují téměř veškeré kancelářské prostory po obvodu celého prvního patra.


Komerční prostory

Lightway světlovody byly od roku 1999 aplikovány v mnoha komerčních objektech a přivádí dostatek denního světla do jejich interiérů. Díky mimořádnému světelnému výkonu a prokázané životnosti přivádí denní světlo na mnoha místech celého světa.

3 x Obchod


Fakulta rybářství a ochrany vod


Autosalon BMW u Českých Budějovic

 


LUXIT4you s.r.o.

Dodávka tubusových světlovodů Lightway do Brněnské stavby společnosti LUXIT4you s.r.o.. Jejich vyjádření si můžete přečíst zde(PDF).


Mezinárodní Letiště Praha Ruzyně

Letiště Ruzyň


Některé vybrané reference

Česká republika

 • Kaufland – Havířov, 15 sad LW 800
 • Siemens VDO – Frenštát pod Radhoštěm,25 sad , typ LW 600
 • Škoda auto, Mladá Boleslav , 30 sad , typ LW 600 a LW 800
 • Škoda auto, Vrchlabí , 60 sad , typ LW 800
 • Škoda auto, Kvasiny, 15 sad , typ LW 800
 • Hilti , 15 sad , typ LW 800
 • Knauf, 20 sad , typ LW 800
 • Komerční banka, 8 sad , typ LW 800
 • ALBERT – Karlovy Vary, 15 sad , typ LW 800
 • LIDL , 7 sad , typ LW 800
 • Obchoní Centrum Futurum , 11 sad , typ LW 800
 • Electroworld, 35 sad , typ LW 600 a LW 800
 • Daimler Benz, 15 sad , typ LW 800
 • Kaufland, 18 sad, LW 800
 • HENKEL, 22 sad LW 600
 • Blue Orange, 6 sad LW 600
 • ZŠ Poříčí nad Sázavou, 25 sad LW 800
 • Zentiva, 5 sad LW 600
 • Vysoká škola báňská Technická Univerzita Ostrava, 8 sad LW 800
 • Úřad práce – Chrudim, 12 sad LW 600
 • Úřad práce – Krnov, 4 sady LW 600
 • Tesco – Jirkov, 10 sad LW 800
 • Střední škola grafická Hellichova, 8 sad LW 600
 • Průmstav Náchod, 3 sady LW 600
 • Pozemkový fond – Bruntál, 6 sad LW 800
 • Poliklinika Jilemnice, 6 sad LW 600
 • Plus – Krásné Březno, 4 sady LW 800
 • Philip Morris ČR a.s., 35 sad LW 800
 • Panasonic, 8 sad LW 800
 • Ostravské Muzeum, 15 sad LW 600
 • Nemak, a.s. 10 sad LW 800
 • Mezinárodní letiště Praha RUZYNĚ, 170 sad LW 800
 • Mercedes – Daimler Centrum Chodov, 5 sad LW 800
 • Mercedes – Král, 4 sady LW 600
 • Kostelecké uzeniny a.s., 6 sad LW 800
 • Knauf Insulation Glasswool, 18 sad LW 600
 • KB Palmovka, 12 sad LW 800
 • NOVERA, 4 sady LW 800
 • Hranipex, Česká republika, 12 sad , LW 800
 • Globus – Liberec, Česká republika, 6 sad LW 800
 • Galerie Nové Butovice – lékárna, 2 sady LW 800
 • Eden Group, a.s. 8 sad LW 600
 • DBK Praha, 5 sad LW 800
 • Centrum Chodov – BBC sportcentrum, 2 sady LW 800
 • Ikea , 22 sad LW 800

Zahraničí

 • BNP Paribas, Francie , 15 sad LW 400
 • Tesco Maďarsko, 950 sad LW 800
 • BOSCH, Turecko, 25 sad LW 800
 • Tesco Turecko ( supermarkety Kipa ) 250 sad LW 600
 • Bautersem, Belgie, 2 sady LW 400
 • Farma chovu prasat , Francie, 12 sad LW 600
 • VITA PHARM PHARMASUTICALS, Řecko, 20 sad LW 600 - 18 sad LW 800
 • AMALTHIA TRAIDING, Řecko, 26 sad LW 600
 • EYDOS AVEE, Řecko, 12 sad LW 600
 • Mc Donald´s Portugalsko 10 sad , typ LW 400
 • COSTRUZIONI CARBONCINI, Itálie, 16 sad HP 400
 • ISTITUTO BARBARA MELZI, Itálie, 8 sad HP 300 – 19 sad HP 400
 • ITACA, Itálie, 5 sad HP 400
 • AUDIOLUX, Itálie, 16 sad HP 400
 • ISTITUTO SUORE SACRAMENTINE, Itálie, 9 sad HP 400
 • NAVIGLIO CARNI, Itálie, 4 sady HP 400 - 2 sady LW 600
 • RASPINI SALUMI, Itálie, 7 sad HP 400
 • MEDIA LUNA, Itálie, 6 sad HP 400
 • HOTEL SPINALE, Itálie, 2 sady HP 300 – 2 sady HP 400 – 2 sady LW 600
 • FUDEX, Itálie, 2 sady LW 600
 • MUSEO ARCHEOLOGICO, Itálie, 15 sad LW 600
 • MERLIN DOMENICO SAS, Itálie, 3 sady LW 600
 • ISTITUO MUZIO GALLO, Itálie, 4 sady LW 600
 • Atelier Herzog, Německo, 5 sad LW 400
 • AZB Dachdecker, Německo, 6 sad LW 300
 • BBA Verwaltung, Německo, 3 sady LW 800
 • BBA Sporthalle, Německo, 6 sad LW 800
 • Bioenergie, Německo, 4 sady LW 400
 • Blaue Lagune, Německo, 3 sady LW 600
 • Bosch Siemens, Německo, 6 sad LW 800
 • CompuGroup, Německo, 2 sady LW 800
 • DM Drogeriemarkt, Německo, 5 sad LW 600
 • Flughafen Funchal, Německo, 12 sad LW 800
 • Graf Buchheim, Německo, 3 sady LW 600
 • Gymnasium Neubiberg, Německo, 7 sad LW 400
 • IGS Peine, Německo, 12 sad LW 400
 • Johnson Controls, Německo, 8 sad LW 600
 • KMP , Německo, 4 sady LW 800
 • Balekisir, Německo, 9 sad LW 400
 • LSB Hannover, Německo, 3 sady LW 400
 • Metro Adana, Německo, 6 sad LW 800
 • Metro Kartal, Německo, 8 sad LW 800
 • Metro Konya, Německo, 4 sady LW 600
 • Polizeischule Selm, Německo, 8 sad LW 400
 • REK Hamburg, Německo, 7 sad LW 400
 • Unilever, Německo, 3 sady LW 800
 • Feinbäckerei Otto, Německo, 3 sady Crystal 300 HP
 • dm Drogeriemarkt, Německo, 1 sada Silver 600 - 1 sada Silver 800
 • Artwork u. Design Margit Herzog, Německo, 4 sady Silver 600
 • Fam. Hepp, Německo, 4 sady Crystal 400 HP
 • LSB Hannover, Německo, 11 sad Crystal 400 HP
 • VR Bank Eichstätt, Německo, 12 sad Silver 600
 • GFH Neumann, Německo, 13 sad Crystal 300 HP
 • EDEKA Tiedemann, Německo, 2 sady Silver 600
 • Autohaus Müller, Německo, 3 sady Crystal 400 HP - 3 sady Silver 800
 • Landespolizeischule Selm, Německo, 16 sad Silver 600
 • Uni Augsburg, Německo, 15 sad Crystal 400 HP
 • Markus Gstattenbauer, Německo, 2 sady Crystal 300 HP
 • IGS Peine/Vöhrum, Německo, 3 sady Silver 800
 • Barthau Anhängerbau, Německo, 2 sady Silver 600
 • Fa. Eickhoff, Německo, 1 sada Silver 600
 • Kölper Colours & Design, Německo, 2 sady Crystal 400 HP
 • Fa. Bröhlhorst, Německo, 2 sady Crystal 400 HP
 • CompuGroup, Německo, 6 sad Silver 800 - 1 sada Crystal 400 HP
 • Vogtlandhandwerker Seyfert, Německo, 1 sada Silver 600
 • Unilever Deutschland, Německo, 2 sady Silver 600
 • E-Haus Dipl. Ing. Runzheimer, Německo, 2 sady Crystal 400 HP
 • LAFP Dortmund, Německo, 2 sady Crystal 400 HP
 • Dr. med. C. und C. Naumann, Německo, 2 sady Crystal 300 HP
 • Team Tejbrant, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Fa. Kahl, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • Zimmerer Meraner, Německo, 2 sady Crystal 400 HP
 • Gymnasium Neubiberg, Německo, 20 sad Crystal 400 HP - 36 sad Silver 600
 • Fa. Saxum, Německo, 9 sad Crystal 400 HP
 • Fa. Rust, Německo, 9 sad Crystal 400 HP
 • Fa. MEB, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • M.A.I. gGmbH, Německo, 6 sad Crystal 300 6 sad 400 HP
 • Fa. Vogel, Německo, 1 sada Silver 600
 • Fa. Goldbeck, Německo, 24 sad Crystal 400 HP
 • Fa. Eichner, Německo, 2 sady Crystal 400 HP 1 sada Silver 600
 • Wolfgang Prinz, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Frank Gerlach, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Herbert Aichem, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Jens Bögelsack, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Fam. Stefanek, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Rainer Bock, Německo, 2 sady Crystal 400 HP
 • Fam. Mitgude, Německo, 1 sadaCrystal 300 HP
 • Uwe Schriever, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Fam. Krohn, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Fam. Burkert, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • Miroslav Zivicnjak, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • Klaus Walther, Německo, 1 sada Crystal 200 HP
 • Walter Hoch, Německo, 2 sady Crystal 300 HP
 • Heiko Gorski, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Günter Mannartz, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Fam. Kuhner, Německo, 1 sada Silver 800
 • Wilfried Mützlitz, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Michael Girtner, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • Christian Heckl, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Michael Kammer, Německo, 1 sada Crystal 200 HP
 • Holger Knöthig, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Ingrid Buchheim, Německo, 6 sad Crystal 400 HP - 3 sady Silver 600
 • Gregor Beyer, Německo, 1 sada Crystal 200 HP
 • Andreas Fritzsche, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • Gustav Kühnle, Německo, 1 sada Crystal 200 HP
 • Fam. Gwosdek, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • Bernd Pomnitz, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Eckhard Schneider, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • Frank Riedel, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • Peter Tramski, Německo, 4 sady Crystal 300 HP
 • Matthias Hillmann, Německo, 1 sada Crystal 200 HP
 • Ronaldo Brieg, Německo, 1 sada Crystal 200 HP
 • Carsten Fischbeck, Německo, 3 sady Crystal 200 HP
 • Wolfgang Pieske, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Enrico Böhnke, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • Ramon Weil, Německo, 4 sady Crystal 300 HP
 • Auste GmbH, Německo, 2 sady Crystal 400 HP
 • Dieter Hausmann, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • Rene Stöckel, Německo, 1 sada Silver 600
 • Bernd Lukas, Německo, 2 sady Crystal 300 HP
 • Familie Reeh, Německo, 1 sada Silver 600
 • Cordula Exner, Německo, 2 sady Crystal 400 HP
 • Familie Stünkel, Německo, 1 sada Silver 600
 • Familie Ripkens, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Familie Schindewolf, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • Familie Forster, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • Familie Metz, Německo, 1 sada Crystal 400 HP
 • Familie Seelig, Německo, 3 sady Crystal 400 HP
 • Familie Dyong, Německo, 1 sada Silver 600
 • Familie Schneider, Německo, 1 sada Crystal 300 HP
 • Familie Turkowski, Německo, 1 sada Crystal 200 HP
 • Familie Feder, Německo, 1 sada Crystal 200 HP
 • Familie Kissler, Německo, 1 sada Silver 600

Ceník

*

*

*

*

*Povinný údaj

Chápeme, že chcete vědět cenu, protože cena je důležitá. Firmy, které Vám chtějí pouze prodat světlovod, Vám dají ceník. Lidem, kterým záleží na tom, aby Vaše místnost měla dostatek denního světla, se Vás nejdříve zeptají na Vaše představy a požadavky a až potom Vám navrhnou správný světlovod, sdělí jeho cenu a vy se sami rozhodnete. Stejně tak postupujeme i my. Vyplňte tak níže uvedený formulář a my Vás budeme obratem kontaktovat.

Chci vědět cenu světlovodu

*

*

*

*

*Povinný údaj

Chápeme, že chcete vědět cenu, protože cena je důležitá. Firmy, které Vám chtějí pouze prodat světlovod, Vám dají ceník. Lidem, kterým záleží na tom, aby Vaše místnost měla dostatek denního světla, se Vás nejdříve zeptají na Vaše představy a požadavky a až potom Vám navrhnou správný světlovod, sdělí jeho cenu a vy se sami rozhodnete. Stejně tak postupujeme i my. Vyplňte tak níže uvedený formulář a my Vás budeme obratem kontaktovat.

Video - 7 tipů pro výběr světlovodu
Chci vědět
cenu světlovodu

Připravili jsme pro Vás video seriál „7 věcí, které byste měli vědět při výběru světlovodu“. Pro zaslání všech 7 tipů postačí, když uvedete Váš email: 7 věcí, které byste měli vědět při výběru světlovodu

*

*