Lightway s.r.o. - tubusové světlovody, křišťálový světlovod
Volejte teď: +420 235 300 694
Vyplňte a klikněte na Odeslat:
*

*

Jak to děláme
jakub brandalík

jakub brandalík
specialista na světlovody

světlovody lightway   ›   Jak to děláme

Koupit si světlovod neznamená, že ze světlovodu bude vytékat voda. A po pár letech zhasne, protože zežloutne kopule a odrazná vrstva v tubusu popraská...


Jakub Brandalík

Jak světlovody vyrábíme, prodáváme a montujeme...

Jakub Brandalík, majitel firmy Lightway

Tubusové světlovody jsou naší prací a koníčkem od roku 1999, kdy jsme je začali vyrábět. Od začátku děláme přímý prodej a zákazník tak dostává světlovod s profesionální montáží a kompletní zárukou přímo od výrobce. Přímý prodej jsme zvolili proto, aby zákazník dostal profesionální servis od zaměření přímo u něj, přes návrh až po konečnou montáž. Možná je to pro nás těžší, ale produktem firmy je Osvětlená místnost přesně dle představ zákazníka. A jak něco takového bezchybně zajistit, kdybychom Lightway prodávali přes stavebniny nebo montážní firmy? Kdo z nich může zaručit, že zajistí to nejlepší a bezpečné denní osvětlení a namontuje světlovod tak, aby zákazník dostal přesně to, co si představoval. Naši lidé jsou na to trénovaní a nic jiného. Jim věřím a kontroluju je.


Kopule

Co bude zákazník dělat, až bude stát pod světlovodem, ze kterého kape voda?

Bude volat střechařskou firmu ať to vyřeší? A střechař bude volat nám? Aby se to nestalo, Lightway má své vlastní trénované obchodníky, kteří jsou zároveň technickými konzultanty. A když už si náš obchodník neví rady, máme oddělení technické podpory s profesionály mající technická řešení dobře nastudovaná a praxí vyzkoušená. Vedoucí montáže z oddělení realizace pak zajistí vyškolenými lidmi profesionální montáž světlovodu a zkontroluje hotové dílo. Celý případ je pod záštitou a hlavičkou firmy Lightway od začátku až do dosažení konečného produktu: Denním světlem rozsvícená místnost. Takový přístup je náročný na vyškolené odborníky a kontrolu. Firmy, které prodávají konkurenční světlovody, bývají mnohdy levnější a pokud zákazník nevidí či nechce vidět rozdíl, nezbývá nám nic jiného než mu říct: Prosím obraťte se na konkurenci.

Světlovod není výrobek, který je vždy stejný. K dosažení konečného produktu je potřeba znalostí, každodenní praxe a kontroly. Lidé, na které se zákazník obrací, nejsou vždy schopni být profesionální a dělají chyby. Aby chyby nevznikaly, vzniknul samostatný obor Osvětlování světlovody.

Lightway exportuje světlovody do celého světa a často se setkávám se zájemcem o prodej v nějaké zemi, který vidí atraktivní výrobek a velké zisky a chce výhradní distribuci pro celou zemi v naději, že mu sám o sobě špičkový výrobek zajistí prosperitu. Firmy, se kterými v zahraničí spolupracujeme, musí mít podobnou filosofii jakou má Lightway v české republice a vědí, že jejich produktem není špičkový prodaný světlovod, ale skvěle osvětlená místnost, hala, obchod nebo kanceláře s nadšeným uživatelem uvnitř.

A jak jsem se dostal k výrobě světlovodů? V roce 1998 jsem seděl s časopisem na záchodě a v něm byl článek o světlovodech z USA. Začali jsme vyrábět světlovody, které dostatečně svítí také při zatažené obloze. Přesně toto bylo zadáním, velké množství světla, i když je ten typický zimní den s oblohou plnou mraků v severní a střední Evropě. Marketingová otázka byla jasná hned na začátku: kdy člověk potřebuje nejvíce denního světla? Při zatažené obloze v zimě, nebo při obloze bez mráčku s plně zářícím sluncem, které zná třeba Kalifornie v USA?

Lightway patří k těm dražším výrobkům a není pro každého. Pokud zákazník není schopný rozlišovat, těžko si koupí takový světlovod včetně plného servisu. Když se začne alespoň trochu zajímat o rozdíly, vidí, že Lightway není to samé jako jiné světlovody a služby tak do tmavé místnosti vybere Lightway. Odměnou mu bude světlem z oblohy prozářená místnost přesně dle jeho představ. A co víc bez vytékající vody ze světlovodu, bez ztrát tepla v zimě a bez zahřívání místnosti za horkých letních dnů. Lightway tak oceňují desetitisíce zákazníků po celém světě, i když konkurence nabízí světlovody a šerovody někdy výrazně levněji.

Přeji vám hezké a rozzářené dny!
Jakub Brandalík majitel


Jiří

A proč Lightway existuje?

Ing. Jiří Bonk, spolumajitel firmy Lightway

Odpověď je v následujících firemních účelech. Když jsou všechny splněny, víme, že děláme dobrou práci.

  • Prosvětlit temné prostory v budovách osvěžujícím a přirozeným denním světlem tam, kde okna nestačí.
  • Proměnit tmavé místnosti na sluncem osvětlené prostředí pomocí tubusových světlovodů, které přivádějí denní světlo z oblohy bez nároků na elektrickou energii.
  • Přispět k odstranění projevů unavených očí z elektrického osvětlení, k obnově kvalit zraku a zamezení vzniku onemocnění z nedostatku denního světla.
  • Povzbudit dobrou náladu zákazníků sluncem prosvíceným prostorem jejich domovů a pracovišť.

Organizační struktura Lightway

Organizační struktura


Ceník

*

*

*

*

*Povinný údaj

Chápeme, že chcete vědět cenu, protože cena je důležitá. Firmy, které Vám chtějí pouze prodat světlovod, Vám dají ceník. Lidem, kterým záleží na tom, aby Vaše místnost měla dostatek denního světla, se Vás nejdříve zeptají na Vaše představy a požadavky a až potom Vám navrhnou správný světlovod, sdělí jeho cenu a vy se sami rozhodnete. Stejně tak postupujeme i my. Vyplňte tak níže uvedený formulář a my Vás budeme obratem kontaktovat.

Chci vědět cenu světlovodu

*

*

*

*

*Povinný údaj

Chápeme, že chcete vědět cenu, protože cena je důležitá. Firmy, které Vám chtějí pouze prodat světlovod, Vám dají ceník. Lidem, kterým záleží na tom, aby Vaše místnost měla dostatek denního světla, se Vás nejdříve zeptají na Vaše představy a požadavky a až potom Vám navrhnou správný světlovod, sdělí jeho cenu a vy se sami rozhodnete. Stejně tak postupujeme i my. Vyplňte tak níže uvedený formulář a my Vás budeme obratem kontaktovat.

Video - 7 tipů pro výběr světlovodu
Chci vědět
cenu světlovodu

Připravili jsme pro Vás video seriál „7 věcí, které byste měli vědět při výběru světlovodu“. Pro zaslání všech 7 tipů postačí, když uvedete Váš email: 7 věcí, které byste měli vědět při výběru světlovodu

*

*